Masaż bańką chińską

Zabieg ten ma swoje korzenie w tradycyjnej medycynie wschodniej. Już wtedy zauważono pozytywny wpływ przekrwienia określonych fragmentów ciała na funkcjonowanie całego organizmu. Metodologia zawędrowała do Europy jeszcze w czasach średniowiecznych. W medycynie ludowej wykorzystywano tzw. bańki szklane ogniowe lub próżniowe, których używano głównie jako wsparcie w leczeniu chorób układu oddechowego. Na temat skuteczności tej metody brak jednak jednoznacznych badań naukowych.

Współcześnie masaż bańką chińską korzysta z przyssawek wykonanych z bezpiecznej dla skóry gumy. Stosowany jest w przypadku dolegliwości bólowych (mięśni, kręgosłupa, stawów) oraz problemów z krążeniem. Zabieg ten zwany jest antycellulitowym, ponieważ może okazać się pomocny również w modelowaniu sylwetki – wspomaga procesy prowadzące do redukcji tkanki tłuszczowej.

Masaż antycellulitowy bańką chińską wykonujemy w komfortowych warunkach Twojego domu. Dojeżdżamy do klientów na terenie Warszawy i przyległych miejscowości.

Jak wygląda zabieg z wykorzystaniem baniek chińskich?

Czynnikiem terapeutycznym są próżniowe bańki chińskie, które zasysają skórę i znajdujące się pod nią tkanki. Masażysta delikatnie przesuwa przyrządy i wykonuje nimi okrężne ruchy, dzięki czemu następuje poprawa krążenia krwi, rozluźnienie mięśni, rozbicie tkanki tłuszczowej, a także ujędrnienie skóry. Czasem może pojawić się bolesność miejsc poddanych zabiegowi – w takim przypadku warto wziąć gorącą kąpiel. Może być też widoczne zaczerwienienie skóry, które zniknie samoistnie w ciągu maksymalnie kilku godzin.

Aby przygotować się do masażu antycellulitowego, wystarczy wziąć prysznic. Bezpośrednio przed spotkaniem nie należy nakładać żadnych kremów bądź balsamów. Masażysta rozprowadza na ciele oliwkę, dzięki czemu zabieg z bańkami chińskimi wpływa pozytywnie na kondycję skóry.

Jak masaż antycellulitowy oddziałuje na Twoje ciało?

Zabieg z użyciem bańki chińskiej prowadzi do zassania fałdu skóry i tkanki podskórnej przy pomocy podciśnienia. Siła te jest regulowana przez masażystę, a sama procedura nie powinna być bolesna. Prawidłowo wykonana może dać uczucie przyjemnego ciepła w masowanych partiach ciała.

W połączeniu z innymi czynnikami, takimi jak prawidłowa dieta i aktywność fizyczna, masaż antycellulitowy może okazać się pomocy w walce z tzw. skórką pomarańczy.

Przeciwwskazanie do masażu antycellulitowego

W niektórych stanach niewskazane jest wykonywanie zabiegu z użyciem baniek chińskich. Należą do nich:

W razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących bezpieczeństwa wykonywania masażu antycellulitowego oraz stanu zdrowia, zalecamy konsultację lekarską.