Masaż antycellulitowy

Tzw. skórka pomarańczowa potrafi spędzić sen z powiek. Problem ten dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn w różnym wieku. Co więcej, cellulit występuje również u osób szczupłych, a nie – wbrew powszechnemu przekonaniu – u osób cierpiących na nadwagę. Sposobem na walkę z pomarańczową skórką jest masaż antycellulitowy.

Zabieg ma na celu zarówno zapobieganie, jak i redukcję tych specyficznych defektów skóry. Stosowany jest najczęściej na udach, pośladkach oraz brzuchu i polega na wykorzystaniu kilku technik dotyku, które pobudzają prawidłowe funkcjonowanie tkanek, a także pomagają usunąć podskórne złogi toksyn, a w rezultacie wygładzają i ujędrniają skórę.

Zaleca się skorzystanie z serii zabiegów o częstotliwości uzależnionej od stopnia zaawansowania cellulitu. Przy tym rodzaju masażu należy uwzględnić takie przeciwwskazania jak na przykład ciąża i okres laktacji, choroby nowotworowe, pękające naczynka, infekcje skórne, nadciśnienie, wysoka temperatura ciała, niewydolność krążenia, choroby serca, nadczynność tarczycy czy też zaburzenia pracy nerek.