Domowe metody walki z cellulitem

Każda kobieta pragnie być dumna ze swojego ciała i pięknie wyglądać. Cellulit może czasami być przeszkodą, dlatego warto poznać domowe metody na cellulit. Pozwolą one skutecznie i szybko pozbyć się cellulitu albo chociaż znacznie go zredukować. Ważną zaletą domowych sposobów na cellulit jest ich wybitnie niska cena, przy niezwykle wysokiej jakości i skuteczności. Wypróbuj domowe sposoby na cellulit i ciesz się piękną i jędrną skórą.

Domowe sposoby na cellulit:

Peeling kawowy

Dwie łyżki kawy parzonej, łyżka soli i cynamonu, żel do ciała, najlepiej bezzapachowy oraz oliwkę. Wszystko razem wymieszać. Następnie nałożyć na ciało i kolistymi ruchami wykonywać masaż przez 10 – 15 minut, po czym zmyć peeling pod prysznicem na przemian ciepłą i zimną wodą.

Masaż z olejków

Domowy sposób na cellulit, do przygotowania którego będzie potrzeba: olejek z migdałów, olejek grejpfrutowy, olejek lawendowy oraz napar z bluszczu. Napar z bluszczu przygotowujemy z 2 liści rośliny, które zalewamy 1/2 szklanki wrzątku i parzymy pod przykryciem przez 20 minut. Napar odcedzamy. 1/2 łyżeczki przygotowanego naparu mieszamy ze szklanką olejku z migdałów oraz 5 kroplami olejku grejpfrutowego oraz 5 kroplami olejku lawendowego. Tak powstałym olejkiem wykonujemy energiczny masaż w miejscach, gdzie występuje cellulit. Masaż powinien trwać przynajmniej 10 minut. Na koniec zmywamy olejek zimnym prysznicem, który dodatkowo hartuje naszą skórę.

Antycellulitowa maseczka na uda z bluszczu

Do wykonania tej maseczki potrzebujemy ok. 10 liści bluszczu z olejek migdałowy. Liście bluszczu zalewamy ½ litra wrzątku i parzymy przez 20 minut. Po tym czasie oddzielamy liście od naparu. Liście dokładnie miksujemy z 1/2 szklanki oleju migdałowego, aż powstanie gęsta papka. Powstała maseczkę nakładamy na uda i pośladki i trzymamy ok 30 minut. Po czym zmywamy zimnym prysznicem.

Antycellulitowa maseczka na uda

4 łyżki cynamonu, 4 łyżki kawy rozpuszczalnej, 2 łyżki oliwy z oliwek oraz 4 łyżki spirytusu. Wszystkie te składniki dokładnie ze sobą mieszamy. Nakładamy na cellulit, mocno wmasowując, po czym uda owijamy folią kosmetyczną; dla polepszenia rezultatu można założyć rajstopy. Maseczkę trzymamy około 20 minut, po czym zmywamy zimnym prysznicem. Wyżej przedstawiony domowy sposób na cellulit, nie powinien być stosowany przez osoby uczulone na alkohol.

Aloesowa maseczka

Ok. 18 liści aloesu (roślina do kupienia w kwiaciarni) miażdżymy i mieszamy z 2 łyżkami mąki ziemniaczanej. Tak przygotowaną maseczkę nakładamy na cellulit i owijamy folią kosmetyczną. Maseczkę trzymamy około 30 minut, po czym zmywamy zimnym prysznicem. Jest to zapewne najtańszy domowy sposób na cellulit, który pomoże zlikwidować „pomarańczową skórkę”.

Peeling z kawy i cukru

4 łyżki kawy parzonej zalewamy szklanką wrzątku i parzymy przez 15 minut. Następnie oddzielamy napar od fusów. Fusy mieszamy z 2 łyżkami oliwy z oliwek, łyżką cukru oraz szczyptą cynamonu. Tak przygotowaną papką masujemy uda i pośladki ok. 20 minut. Następnie zmywamy zimnym prysznicem.