Wykonaj masaż twarzy i śpij spokojnie

Gdy nieuchronnie przybywa lat nasz sen robi się coraz płytszy (nie zapadamy w poszczególne fazy snu tak mocno jak wcześniej), a bezsenne noce stają się arcytrudnym problemem. Bezsenność uniemożliwia właściwą regenerację, może powodować przedwczesne starzenie się i przybieranie na wadze. Jest też odpowiedzialna za obniżenie koncentracji oraz znaczne spowolnienie procesu podejmowania decyzji. Długotrwałe niedospanie szkodliwie wpłynie zarówno na zdrowie psychiczne, jak i fizyczne. Może doprowadzić do utraty pamięci, osłabienia układu odpornościowego, depresji, a nawet przyczyni się do zawału serca, nadciśnienia, udaru czy cukrzycy.

Na szczęście rozwiązanie problemu bezsenności jest na wyciągnięcie ręki. Regenerujący masaż twarzy to efektywna technika, która uwolni Twoje ciało od stresu, pomoże się rozluźnić, wyciszyć umysł oraz zlikwiduje napięcie mięśni głowy i szyi. Masaż zajmuje jedynie kilka minut, nic nie kosztuje i wspomaga odnowę po ciężkim dniu. Postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami, a zyskasz noc cennego, głębokiego snu.

Ćwiczenie nr 1

Połóż się i zamknij oczy. Umieść środkowe palce obu dłoni pośrodku czoła w równym odstępie od linii włosów i brwi. Delikatnie naciskaj na czoło, utrzymując nacisk przez 20-25 sekund. Oddychaj głęboko, wdychając powietrze przez nos i wydychając ustami. 

Delikatny, uspokajający zapach pomoże Ci się zrelaksować. Nadaj swojej pościeli subtelną woń z płynem do płukania tkanin. Użyj też olejku lawendowego, by odprężyć ciało i umysł oraz jeszcze bardziej się zrelaksować. Po prostu nałóż odrobinę na palec środkowy i wskazujący.

Ćwiczenie nr 2

Umieść palce na skroniach. Dociśnij lekko każdą ze skroni, przytrzymując nacisk przez 20-25 sekund. Oddychaj głęboko, wdychając powietrze przez nos i wydychając ustami.

Ćwiczenie nr 3

Skieruj środkowe palce ze skroni ku kościom policzkowym. Masuj je kolistymi ruchami, docierając palcami aż pod same brwi. Zatrzymaj palce i uciskaj to miejsce przez 20-25 sekund, oddychając głęboko.

Ćwiczenie nr 4

Skieruj palce w dół, zatrzymując je po obu stronach nosa, następnie kolistymi ruchami wróć z powrotem w górę twarzy, przez kości policzkowe aż do skroni. Powtarzaj ten ruch przez 20-25 sekund.

Ćwiczenie nr 5 

Na koniec ustaw palce na środku podbródka i rozmasuj to miejsce kolistymi ruchami, lekko naciskając. Kontynuuj masaż przez 20-25 sekund, oddychając głęboko.