Wszystko co powinnaś wiedzieć o bańce chińskiej

Każda kobieta, która zastanawiała się nad walką z największym wrogiem zgrabnej sylwetki – cellulitem, na pewno słyszała o masażu bańką chińską. Niektóre Panie spróbowały i były zadowolone, inne nie spróbowały, bo odstraszyły je informacje znalezione w sieci i plotki zasłyszane „ u fryzjera”. Trudno się dziwić, że zdania są podzielone. Powód jest jeden – brak rzetelnej wiedzy o Bańce Chińskiej. 


Mam nadzieje, że po przeczytaniu poniższego artykułu wszelkie wątpliwości zostaną rozwiane, strach minie i utwierdzę wierzących w pozytywne efekty tego masażu. Moim celem jest rzetelne przedstawienie mechanizmu jego działania, skutków, a także pokazanie częstych błędów popełnianych przez niedoświadczonych masażystów, które mogą być powodem dyskomfortu pacjenta i przyczyną tak wielu negatywnych opinii na temat zabiegu, który z całą pewnością na to nie zasługuje.


Większość zabiegów antycellulitowych opiera się na wywołaniu dużego przekrwienia skóry, zwiększenia przepływu krwi i limfy oraz podniesieniu temperatury w miejscu zabiegowym. Czynniki te powodują szybszą regenerację tkanek – zwiększenie ukrwienia powoduje napływ substancji odżywczych i tlenu oraz szybszy odpływ zbędnych produktów przemiany materii. Najskuteczniejszymi metodami uzyskania przekrwienia są masaże podciśnieniowe i manualne. Efekt ten wywołują także kosmetyki zawierające m.in. kofeinę, l-karnitynę czy retinol, jednak w znacznie mniejszym stopniu. Bardzo skuteczne jest natomiast połączenie obydwu metod i zastosowanie tego typu kosmetyków po masażu – na „przygotowaną skórę”. Metody te w połączeniu dadzą znacznie lepszy efekt niż stosowane osobno.


Bańka chińska nie jest odkryciem czasów współczesnych. Bańki były bowiem stosowane już w starożytnej Mezopotamii, tj. ok. 3300 lat p.n.e. Stosowane w różnej formie w celu pobudzenia naturalnych sił obronnych organizmu, wspomagają leczenie najróżniejszych dolegliwości. Medycyna Chińska opiera się bowiem na regulacji naturalnego przepływu energii, który może być stymulowany m.in. poprzez wykorzystanie baniek.

Rezultaty masażu Bańką Chińską: