Wpływ bańki chińskiej na skórę.

Bańka chińska również bardzo dobrze usuwa toksyny i zabrudzenia znajdujące się w porach skóry i gruczołach zwiększając oddychanie skórne, a co za tym idzie poprawiając kondycję skóry. Siła podciśnienia działająca na rozgrzaną masażem skórę oczyszcza pory poprzez wyssanie z nich zabrudzeń. Można to zaobserwować szczególnie przy pierwszych zabiegach, jeśli zwróci się uwagę na kolor oliwki zbierającej się w bańce. Przezroczysta oliwka zmienia się w niemalże czarną o lepkiej konsystencji. Absolutnie nie jest to wynik braku higieny, po prostu przy codziennej kąpieli nie jesteśmy w stanie usunąć zabrudzeń z porów skóry.


Czy bańka chińska rozciąga skórę? Na to pytanie odpowiedź jest tylko jedna – NIE, a wręcz przeciwnie, doskonale wpływa na jej ujędrnienie i zacieśnienie. Najlepszym przykładem są kobiety, które korzystały z zabiegów bańką w trakcie kuracji odchudzających, nawet po utracie 20- 30 kg nie miały problemu z „nadmiarem skóry”. Podobnie jest w przypadku problemu wiotkiej skóry, pojawiającej się wraz z wiekiem w różnych miejscach naszego ciała, szczególnie w okolicy kolan, pośladków, dolnej części brzucha czy tylnej części ramion. Intensywny masaż bańką pobudza skórę do wzmożonej regeneracji i w rezultacie poprawy jej napięcia.


W różnych źródłach znaleźć można również informacje, że bańka chińska zmniejsza widoczność rozstępów. Jest w tym dużo prawdy, ale nie liczmy na cuda. 20-letnie rozstępy powstałe po ciąży nie znikną po paru zabiegach. Kiedy tworzy się rozstęp, cienka skóra w miejscu jej „rozejścia” jest podbiegnięta krwią. Oznacza to, że rozstęp jest świeży i posiada możliwości regeneracyjne, w myśl prostej zasady- tam gdzie krąży krew jest życie. Gdy rozstęp już zwłóknieje i stanie się blady możliwości regeneracji zanikają. Można je w pewnym stopniu przywrócić stosując np. zabiegi laserowe, a następnie starać się jak najdłużej utrzymać rozstęp w przekrwieniu, używając szorstkich szczoteczek czy gąbek. Bańka Chińska daje podobny efekt przekrwienia nawet starych rozstępów. Choć zabieg ten ich nie zlikwiduje, to pomoże je zmniejszyć, gdyż do przekrwionego miejsca docierają składniki odżywcze, co umożliwia skórze regenerację.


Bańka chińska kojarzona jest przede wszystkim z zabiegami kosmetycznymi, jednak nie wolno zapomnieć, że ma także znakomite działanie zdrowotne. Masaż bańką, wytwarzając miejscowy stan podwyższonej temperatury pobudza organizm do działania, dzięki temu wpływa na zwiększone wytwarzanie białych krwinek czyli naszej odporności. Mechanizm działania jest podobny do stawiania baniek ogniowych, z tą różnicą, że podczas masażu bańki nie zostawiamy w jednym miejscu, co zapobiega powstawaniu siniaków. 
Zabieg powinno wykonać się w serii 10 – 20 zabiegów. Pomiędzy 1 a 2, 3 zabiegiem odstęp powinien wynosić 3-4 dni. Najlepsze efekty uzyskuje się wykonując kolejne zabiegi co drugi dzień.
Zabiegi podtrzymujące najlepiej wykonywać raz na 7- 10 dni.