Techniki automasażu, aby od razu poczuć się lepiej

Kiedy wszystko cię boli, masz już dość stosowania chemii, masaż może sprawić, że poczujesz się lepiej. Ale nie masz czasu, żeby udać się sesję masażu, zapoznaj się z poniższym tekstem aby samodzielnie złagodzić ból. Uwolnij nerwy, zwiększ krążenie krwi i zacznij czuć się lepiej, dzięki tym łatwym technikom masażu.

Samodzielny masaż na migrenę.

Nic nie utrudnia życia tak, jak migrena. Techniki masażu mogą pomóc złagodzić napięcie w głowie i nudności. Akupresura na różnych częściach twarzy może pomóc rozluźnić mięśnie i oczyścić umysł. 

Oto cztery punkty akupresury, dzięki którym wygrasz walkę z atakiem migreny:

Samodzielny masaż na ból pleców.

Praca biurowa, praca zdalna to ciągły ból pleców, ale są sposoby na złagodzenie tych skutków ubocznych codziennej pracy . Użyjemy do tego piankowy wałek rozluźni on mięśnie pleców dzięki bardzo prostej technice:

Samodzielny masaż na ból dłoni i ramion.

Mięśnie kończyn górnych trudno jest utrzymać rozluźnione, zwłaszcza podczas pracy przy komputerze. Najczęściej ograniczamy się do pocierania ich dłońmi, ale jest o wiele lepszy sposób, aby dać im odrobinę luzu, pomoże nam w tym piłka tenisowa:

Samodzielny masaż na ból miesiączkowy.

Wiele kobiet cierpi na ból części pleców podczas miesiączki. Aby złagodzić ten dyskomfort, wykonamy proste, ale bardzo skuteczne ćwiczenie:

Samodzielny masaż dla obolałych stóp.

Największą zaletą tego masażu jest to, że możesz wykonać pod biurkiem, bez odrywania się od pracy. Do masażu użyjemy piłeczki tenisowej. Po prostu zdejmij buty (i skarpetki, jeśli chcesz), postaw stopę na piłkę i przesuwaj ją od palców stóp do pięty. Jeśli jesteś biegaczem z problematycznymi obszarami w stopach, zataczaj koła na piłce, dzięki czemu skurcze w śródstopiu ustąpią.

Samodzielne uśnieżenie bólu przy rwie kulszowej.

Po początkowym okresie odpoczynku, zalecanym w leczeniu rwy kulszowej, ważne jest by wrócić do regularnych ćwiczeń fizycznych. Zbyt długi brak ruchu może pogorszyć dolegliwości. Delikatne ćwiczenia rozciągające, które możesz samodzielnie wykonywać w domu, mogą złagodzić ból i zwiększyć Twój zakres ruchu.