Lekarstwo na stres – masaż

Dotyk jest istotnym lekarstwem na ból i stres, działa szybko i daje nadspodziewane wyniki, skutecznie polepsza jakość naszego życia.

Kiedy do nas dotrze, że żyjemy w ciągłym stresie, jest już za późno, by radzić sobie samemu. Powinniśmy zgłosić się do masażysty, który pomoże nam pozbyć się następstw stresu. Masażysta wykona masaż relaksacyjny, który jest skutecznym sposobem na przywrócenie równowagi i wewnętrznego spokoju, pozwala pozbyć się napięć, przywraca energię.

Życie w erze korporacji naraża nas na coraz więcej sytuacji stresowych. Zagrożeniem jest nawał pracy i obowiązków. Do tego dochodzi poczucie, że nie zajęliśmy się wszystkim do czego czujemy się zobowiązani. Praca, obowiązki rodzinne, pilnowanie terminu kredytów, podatków, itp. Lista codziennych czynności, które musimy wykonać nieustannie wydłuża się. Nasz organizm większość czasu musi pracować na nadmiernie wysokich obrotach. Skrócenie biologicznych rytmów snu, wypoczynku, pracy zakłóca wewnętrzną stabilność. Wpadamy w spiralę stresu, która wyniszcza nasz organizm i pogarsza jakość naszego życia. Jesteśmy wiecznie przemęczeni i nie potrafimy efektywnie się zrelaksować. Dlatego powinniśmy wygospodarować co najmniej półtorej godziny w tygodniu aby poświęcić je dla swojego zdrowia. Umówić się na masaż, wyłączyć telefon, położyć na łóżku, wziąć głęboki oddech i poddać się kojącemu zabiegowi.

Masaże są najstarszą formą zabiegów medycznych i stanowią niezastąpioną cząstkę profilaktyki zdrowia. Coraz więcej osób korzysta z usług masażystów dwa – cztery razy w miesiącu, w ramach regularnego dbania o kondycję swojego ciała.

Technik masażu, które uwalniają od stresu jest dostępnych całe mnóstwo. Możecie skorzystać z masażu relaksacyjnego opartego na szwedzkim masażu klasycznym, polegającym na rozcieraniu napięć w mięśniach; masażu gorącymi kamieniami – łączący technikę masażu ciepłym kamieniem na aromatycznym olejku wraz z refleksologią; masażu tajskiego wykonywanego przez ubranie, bez użycia olejków, polegającego na naciąganiu i uciskaniu poszczególnych części ciała; oprócz tych podstawowych technik możecie znaleźć cały wachlarz zabiegów przy użyciu ziół, olejów i preparatów, masaże bambusem, z użyciem czekolady i chińskich baniek. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Kuracja poprzez masaż wspomaga walkę ze stresem i pomaga przywrócić równowagę organizmu, wprowadza w błogosławiony stan odprężenia. Mózg wydziela zwiększoną ilość endomorfin i serotoniny – hormonów odpowiadających za dobre samopoczucie. Po masażu, trwającym od godziny do półtorej godziny wstajesz wypoczęty, zrelaksowany, oczyszczony i pełen energii, przygotowany do podejmowania nowych wyzwań.

Istotne jest rozpoznanie pierwszych objawów stresu. Gdy poczujemy napięcie w skroniach, w okolicach karku i obręczy barkowej, zauważymy przyspieszony oddech, obleje nas zimny pot czy zaczniemy mieć problemy z zasypianiem, powinniśmy już wtedy skontaktować się z dobrym masażystą, aby oddać się w ręce profesjonalisty, który pomoże uporać sobie z napięciami.

Stres, który gromadzi się w nas, a który nie ma ujścia, doprowadza do nadwyrężenia naszej kondycji fizycznej i psychicznej, przy długotrwałym działaniu niszczy nasze zdrowie.

Dlatego nie czekaj, aż dopadną Ciebie poważniejsze objawy, zadbaj o swój organizm teraz.