Masaż leczniczy – luksus czy konieczność XXI wieku?

Czym jest masaż leczniczy?

Niestety ale w dzisiejszych czasach masaż wielu osobom nadal kojarzy się ze snobizmem i rozrywkami zarezerwowanymi dla najbogatszych. Warto podważyć ten mit i odciąć się od błędnego przekonania, które krąży od pokoleń. Poza relaksacyjnym charakterem, masaż może mieć zbawienny wpływ na nasze zdrowie, jeśli tylko zostanie on należycie dostosowany do dolegliwości. Przy niektórych schorzeniach sięgnięcie po zabiegi rehabilitacyjne może być ostatnią deską ratunku. Powinniśmy otworzyć się na umiejętności wykwalifikowanego masażysty, gdyż niejednokrotnie jego działanie może się okazać skuteczniejsze niż terapia preparatami chemicznymi lub gabinety medycyny estetycznej

Należycie wykonany masaż leczniczy pobudza przemianę materii oraz krążenie, dzięki temu ma działanie wspomagające odchudzanie oraz odmładzające skórę. Stosuje się go często przeciw powstawaniu nowych zmarszczek oraz podczas walki z cellulitem. Ugniatanie i głaskanie sprawia przyjemny ból, który przynosi odprężenie, co jest szczególnie doceniane w stanach nerwowych oraz podczas nadmiernego napinania mięśni. Masaż przynosi nie tylko przyjemność, ale także ma działanie rehabilitacyjne, co jest szczególnie doceniane przez osoby ze zwyrodnieniami kręgosłupa lub stawu biodrowego. Masaż leczniczy kręgosłupa może dać naprawdę niewiarygodne efekty. Regularne korzystanie z zabiegów pozwala wyhamować postępowanie choroby oraz załagodzić jej skutki.

Podstawowe rodzaje masażu leczniczego:

Jak wybrać masażystę?

To powinna być przemyślana decyzja, gdyż wybór pseudospecjalisty, który skończył jedynie kilkugodzinne kursy, może być tragiczny w skutkach. Warszawa jest miastem, które obfituje w salony masażu, jednak podczas wyboru należy kierować się dużą ostrożnością. Warto skorzystać z tzw. poczty pantoflowej, może ktoś z waszych znajomych ma już sprawdzonego specjalistę, który pomoże również Tobie. Wybór odpowiedniego masażysty jest kluczową kwestią przy decyzji o rozpoczęciu serii masażów leczniczych. Nie powinno to jednak odstraszać, bo korzyści, które mogą nam zagwarantować takie zabiegi są naprawdę ogromne.