Masaż Kobido, niechirurgiczny lifting twarzy

Kobido jest jednym z najstarszych masaży na świecie. Według legendy, rytuał ten był wynikiem walki między dwoma mistrzami masażu amma. Po konkurencji, która trwała przez kilka miesięcy, bez rozstrzygnięcia zwycięzcy, dwaj nauczyciele postanowili zjednoczyć swoje talenty, aby utworzyć nową technikę masażu twarzy — Kobido.
Przez następnych kilka stuleci tylko rodzina cesarska włączała ją do swoich zwyczajów i czerpała wyjątkowe korzyści. Na szczęście to ograniczenie z upływem czasu zostało zniesione. Dziś technika masażu Kobido cieszy się coraz większym powodzeniem i jest coraz częściej praktykowana w najbardziej prestiżowych instytutach kosmetycznych ze względu na swoją skuteczność i nieinwazyjność.

O masażu Kobido bardzo często mówi się, że jest to niechirurgiczny lifting twarzy. Sporo w tym prawdy, ponieważ ten japoński masaż pomaga redukować oznaki starzenia się skóry. Mówi się także, że Kobido jest naturalną alternatywą dla zabiegów medycyny etstetycznej, a nawet chirurgii plastycznej.
Wraz z wiekiem skóra traci swoją elastyczność i jędrność. W efekcie szybciej się starzeje i traci młodzieńczy blask. Chcąc odzyskać dawny, piękny wygląd wiele kobiet decyduje się na lifting twarzy i chirurgiczne metody. Okazuje się jednak, że to nie jedyny skuteczny sposób na pozbycie się oznak upływającego czasu. Na pomoc przychodzi masaż Kobido, który całkowicie bezinwazyjnie spłyca zmarszczki, poprawia kontury twarzy i przywraca skórze jędrność.
Masaż Kobido odbywa się na kilku poziomach: skórze, tkance podskórnej, powięziach i mięśniach. Co istotne, pobudza nawet głębokie tkanki mięśniowe, dzięki czemu owal twarzy naturalnie podnosi się. Efekt liftingujący Kobido następuje stopniowo, z tego względu chcąc osiągnąć widoczne i trwałe rezultaty masaż należy regularnie powtarzać.

Zalety masażu Kobido:

Masaż dotlenia tkanki, poprawia przepływ krwi oraz odżywia cerę, dzięki czemu jest twarz jest bardziej promienna. To jednak nie jedyne zalety Kobido – ta metoda ma także prozdrowotne właściwości. Masaż bazuje także na elementach akupresury, dzięki czemu pozytywnie oddziałuje na narządy wewnętrzne i usprawnia ich funkcjonowanie.

Skuteczność masażu Kobido tkwi w kombinacji intensywnych i złożonych technik manualnych. W odróżnieniu do innych metod masażu działa na głębokich warstwach skóry i mięśniach twarzy.

Kobido charakteryzuje się szybkimi ruchami dłoni i palców. Mają na celu pobudzenie mikrokrążenia w głębokich warstwach skóry oraz produkcję kolagenu i elastyny. W ten sposób na twarzy powstaje efekt naturalnego liftingu. Intensywne ruchy wykonuje się naprzemienne z powolnym masażem, który odpręża i relaksuje.

Kobido rozpoczyna się od masowania twarzy delikatnymi ruchami, które wyeliminują napięcia uniemożliwiające bezpieczne przejście do dalszych etapów masażu. Następnie terapeuta masuje kark uruchamiając w ten sposób krążenie, dzięki czemu skóra zostanie zaopatrzona w składniki potrzebne do regeneracji tkanek. Kolejnym etapem są charakterystyczne dla Kobido intensywne i szybkie ruchy: szczypanie, ugniatanie, pociągnięcia wygładzanie skóry twarzy.

Na masaż coraz częściej decydują się także osoby, które wcześniej korzystały z inwazyjnych metod medycyny estetycznej: chirurgii plastycznej, liftingu, czy zabiegu wypełniania botoksem. Warto wiedzieć, że wcześniejsze korzystanie z tego typu rozwiązań nie jest przeciwwskazaniem do masażu. Rozpoczynając przygodę z Kobido najlepiej jest poddać się serii kilku lub kilkunastu masaży (1-2 razy w tygodniu), które zapewnią widoczne efekty. Warto także co jakiś czas powtarzać sesję masażu Kobido, by utrwalić osiągnięte rezultaty.