Jak przygotować się do masażu

Wstyd przed masażem – czy jest się czego bać? ABSOLUTNIE NIE!


O zaletach płynących z masażu można pisać długo nawet bardzo długo. W skrócie masaż rozluźnia, relaksuje, uzdrawia, oczyszcza z toksyn oraz negatywnych emocji. W dzisiejszym zabieganym i pełnym napięć świecie ma nieocenioną rolę.


Profesjonalny masaż działa również zapobiegawczo przeciw schorzeniom kręgosłupa. Bóle te są znane chyba każdemu z nas. Każdemu kto pracował lub pracuje w trybie siedzącym.


Pamiętajmy, że „regeneracja” kręgosłupa jest bardziej czasochłonna i kosztowna niż zapobieganie dolegliwościom.
Mimo to wielu z nas podchodzi do masażu z dystansem i obawą. W głowie mętlik kompleksów i wstydu. Zupełnie niepotrzebny! Dla masażysty masowanie to praca a dobry masażysta zapewni pozytywną atmosferę podczas zabiegu. Warto się przełamać i spróbować!
Skoro jesteśmy przy tematach tabu: nie łączmy masażu z erotyką. Nawet podczas masażu całego ciała są pomijane strefy intymne! Kojarzenie tych dwóch tematów jest bezpodstawne a zawdzięczamy je głównie filmom i wyobraźni. Rzeczywistość jest inna. Fachowy dotyk gwarantuje rozluźnienie oraz przyjemne odprężenie zarówno fizycznie jak i psychicznie.


Jak zatem krok po kroku przygotować się do masażu:

Jak przygotować się do pierwszego masażu? Co ubrać? Jak wygląda zabieg na stole?
Przybliżę temat aby podczas masażu móc się całkowicie zrelaksować i czerpać z niego jak najwięcej korzyści.


Po pierwsze: przed przystąpieniem do masażu warto się odświeżyć pod prysznicem. Dzięki temu olejki stosowane przez masażystę będą się lepiej wchłaniać. Masz gwarancje komfortu a i masażyście przyjemniej się pracuje gdy nie musi wcierać brudu. Rzeczy niezbędne do masażu ma masażysta, nie musisz nic przygotowywać, Olejki i środki do dezynfekcji zapewnia masażysta.


Po drugie: jak się ubrać? Zdecydowanie wygodnie. Pamiętajmy, że odsłaniamy tylko te części, które chcemy aby były masowane. Komfort i rozluźnienie to podstawa! Warto przemyśleć dobór bielizny. Preferowana jest luźniejsza. Nawet jeśli zdecydujemy się na masaż całego ciała jesteśmy okrywani ręcznikiem. Masażysta rozszerza zakres działania między strefami mięśniowymi tak aby zapewnić komfort masowanemu i działa według wcześniejszych ustaleń. Doradzamy pozostawić na sobie tyle ubrania aby się nie krępować.


Najwygodniejszym rozwiązaniem jest pozostanie w samej bieliźnie, wtedy nic nie uciska i nie krępuje ruchów. Jeśli zdecydowaliśmy się na takie rozwiązanie to kilka wskazówek:


Po trzecie: ostatnie pamiętajmy – nie ma głupich pytań! Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, spytaj. Lepiej wyjaśnić wszystko przed masażem, by w pełni zrelaksować się w trakcie.


Serdecznie zapraszam do skorzystania z oferty!