Fałdki – 5 sposobów na pozbycie się ich

Aby ustrzec się przed obwisłą skórą, należy nie tylko zrzucić zbędne kilogramy, ale zrobić to prawidłowo. Sztuka polega na tym, by nie tracąc zbyt dużej ilości wody, zachować siłę i wytrzymałość mięśni.
Dodatkowe fałdki skóry na ramionach i brzuchu mogą być dla niektórych utrapieniem. Co gorsza, trudno się ich pozbyć, nawet za pomocą ćwiczeń i diety. Nadmierna utrata masy ciała, a także jej wzrost, mogą powodować rozciąganie skóry i utratę jędrności w wymienionych wyżej obszarach.
Inne przyczyny to upływ czasu, brak regularnych ćwiczeń czy też niewłaściwa dieta.


Jak walczyć z fałdkami?
Według specjalistów, jedną z głównych przyczyn pojawienia się fałdek jest nieodpowiednia dieta. W celu zrzucenia zbędnych kilogramów często decydujemy się na plany żywieniowe, które powodują także utratę wody
i w rezultacie redukcję masy mięśniowej.
W związku z tym, utrata wagi dotyczy wielu obszarów Twojego ciała, np. ramion, pośladków, brzucha i mięśni. Z powodu utraty wody i muskulatury dane obszary ciała będą wyglądały na sflaczałe. To oznacza, że skóra, która zawierała wcześniej tłuszcz, będzie wyglądała na zwiotczałą i obwisłą.
Jakie działania można podjąć i jakie zmiany w stylu życia można wprowadzić, żeby podjąć walkę z irytującym problemem nieestetycznych fałdek.

 1. Produkty spożywcze, które wzmacniają mięśnie i spalają tłuszcz.
  Aby ustrzec się przed obwisłą skórą, należy nie tylko zrzucić zbędne kilogramy, ale zrobić to właściwie. Sztuka polega na tym, by nie tracąc zbyt dużej ilości wody, zachować siłę i wytrzymałość mięśni.
  Takie chudnięcie pozwoli Twojemu ciału na zachowanie siły do wykonywania swoich funkcji związanych z kośćmi i stawami. Jeśli zadbasz o kości i stawy oraz wzmocnisz je dzięki odpowiedniej diecie, unikniesz problemów z fałdkami.
  Będąc na diecie upewnij się, że spalasz tłuszcz a nie masę mięśniową.
  Dobre białka są niezbędne do wzmocnienia mięśni. Niektórzy ludzie po przejściu na dietę decydują się na wyeliminowanie białek ze swojego jadłospisu, myśląc, że dzięki temu schudną. To ogromny błąd – białka zapewniają zróżnicowaną i zrównoważoną dietę. Najbardziej polecane produkty zawierające białko to jajka i chude mięso (na przykład kurczak i indyk). Doskonałym źródłem dużej ilości białka jest także łosoś i migdały. Jabłka ze skórką są idealnym źródłem błonnika, a do tego pomagają spalić tłuszcz. Według badań przeprowadzonych na Uniwersytecie Iowa, znajdujący się w skórkach jabłek kwas ursolowy wspomaga wzrost mięśni i równocześnie pozwala spalić więcej kalorii.
 2. Znaczenie przeciwutleniaczy, gdy masz fałdki na brzuchu czy plecach. Przeciwutleniacze są najlepszym środkiem do walki z wolnymi rodnikami, które powodują starzenie skóry, co może prowadzić do jej wiotczenia. Idealnym źródłem przeciwutleniaczy są owoce jagodowe, jak również pomarańcze i cytryny. Te owoce zawierają również kolagen, który jest niezbędny do zachowania jędrnej skóry. Ponadto zawarta w owocach jagodowych, pomarańczach i cytrynach witamina C pomaga przyspieszyć metabolizm i spalać tłuszcz, a przy tym nigdy nie spala mięśni. Innymi słowy, regularne spożywanie tego rodzaju owoców pozwala zwiększyć gładkość i jędrność skóry, poprawić jej kondycję, zadbać o nią i spalić szkodliwe i niepotrzebne Twojemu ciału tłuszcze.
 1. Powiedz „nie” fast foodom i żywności z wysoką zawartością tłuszczu.
  To jest oczywiste i wszyscy to wiedzą. Są jednak przypadki, kiedy na przykład nie masz czasu, stresujesz się lub masz ochotę na coś słodkiego – wtedy fast food jest szybkim i prostym rozwiązaniem.
  To błąd! Sięganie po taką żywność jest nie tylko tuczące, ale przez wysoką zawartość soli i cukru fast foody powodują puchnięcie ciała, gromadzenie płynów i nieuchronną utratę jędrności skóry. Tak więc powinnaś już wiedzieć: unikaj ich za wszelką cenę!
 2. Ostrożnie ze słońcem
  Wszyscy wiemy, że słońce jest istotne dla zdrowia człowieka. Na przykład dzięki niemu w skórze wytwarzana jest witamina D. Jednak zbyt długie przebywanie na słońcu powoduje zanik naturalnego kolagenu, utratę nawodnienia, a tym samym utratę jędrności skóry.
  Tak więc powinnaś unikać opalania w czasie, gdy promienie słoneczne są najbardziej intensywne (od południa do czwartej po południu).
 3. Ćwiczenia na fałdki i masaże.
  Najlepszym rodzajem aktywności są zdecydowanie te ćwiczenia, które mają na celu zredukowanie ilości obwisłej skóry w miejscach, w których masz jej za dużo. Jeśli Twoją problematyczna strefą jest talia i brzuch, napinanie mięśni i rozciąganie jest zawsze zalecane. Jeśli chcesz poprawić wygląd nóg i pośladków, poświęć przynajmniej godzinę dziennie na szybkie chodzenie, jeżdżenie na rowerze lub pływanie.
  Są to małe codzienne treningi, które w połączeniu z dobrą dietą stopniowo pozwolą poprawić napięcie mięśniowe i zmniejszyć fałdki.
  Znakomitym uzupełnieniem ćwiczeń, lub wręcz nieodzownym elementem troski o nasze ciało są masaże. Wykonane przez specjalistę znacznie przyspieszą poprawę kondycji skóry i utratę fałdek.
  Jak wszyscy wiemy, wymaga to wysiłku, ale nic nie jest niemożliwe, jeśli masz trochę siły woli.  A może zaczniesz już dzisiaj?