Drenaż limfatyczny – dlaczego i kto powinien skorzystać?

Drenaż limfatyczny to manualny masaż ciała, który usprawnia krążenie krwi i limfy. Specjalne techniki ruchowe przepychają nagromadzone płyny w organizmie, likwidując obrzęki oraz poprawiając krążenie. Dzięki temu aktywizujemy układ limfatyczny do szybszego usuwania toksyn.

Drenaż limfatyczny – kto powinien skorzystać?

Masaże drenujące zalecane są przede wszystkim osobom z zaburzeniami układu limfatycznego, ze skłonnością do zbierania się wody w organizmie oraz do powstawania opuchlizn. Przepływająca po organizmie limfa zgarnia toksyny z całego organizmu i transportuje je do węzłów chłonnych. Stamtąd kierowane są do nerek, które kontrolują poziom płynów ustrojowych w organizmie, a następnie usuwane. Jeśli funkcjonowanie układu limfatycznego jest zakłócone, toksyny, zamiast do węzłów chłonnych, wnikają w inne tkanki. W ten sposób gromadzą się między innymi w komórkach tłuszczowych, co pośrednio wpływa na powiększanie się cellulitu. Sprawny układ limfatyczny jest niezbędny dla obrony przed zakażeniami oraz prawidłowego krążenia płynów.

Jeśli masz ociężałe nogi, opuchlizna przygniata, masz skłonności do zatrzymywania wody w organizmie, nie zwlekaj. Zamów drenaż limfatyczny. Zabieg ten świetnie sprawdzi się też w przypadku osób prowadzących siedzący bądź stojący tryb życia.

Jak masażysta „drenuje” Twoje ciało?

Dzięki masażom drenującym skóra staje się bardziej jędrna i elastyczna. Masażysta palcami dociera do miejsc „niedrożnych”, usprawnia przepływ limfy. W ten sposób, oprócz poprawy cyrkulacji chłonki, usprawnia się również metabolizm tkanki tłuszczowej oraz przemiana materii w warstwach podskórnych oraz samych mięśniach. Fachowa ręka masażysty jest w stanie zdziałać dla obrzmiałych nóg czy rąk dużo więcej niż nowoczesne, dostępne na rynku urządzenia, które nie są w stanie wykryć miejsc złogów limfy. Sam przekonałem się, korzystając z zabiegów robionych urządzeniem, bez wspomagania rąk masażysty. Dopiero połączenie urządzenia, przeplatane z profesjonalnymi rękami masażysty, przyniosło oczekiwane, a nawet niespodziewane, rezultaty.

Manualny drenaż limfatyczny wykonuje się z zastosowaniem specjalnych technik. Ruchy przeprowadzane są zgodnie z kierunkiem przepływu płynów limfatycznych w kierunku serca i węzłów chłonnych. Zwykle powolne, dokładne, o niezbyt dużej sile nacisku, mają wybadać miejsca problematyczne. Ich częste powtórzenia mobilizują chłonkę do działania, zwiększając jej aktywność. W ten sposób naczynia pracują ze zwiększoną intensywnością jeszcze przez kilka godzin po zabiegu.

Drenaż limfatyczny – korzyści.

Warto wspomnieć o szerszym zastosowaniu zabiegów drenujących. Poprawiają one ogólne samopoczucie i sprawiają, że nasze ciało staje się niezwykle lekkie. Pomagają też w rewitalizacji poporodowej. W związku z tym, że mają właściwości oczyszczające, mobilizują skórę do pracy, pomagają w walce z cellulitem oraz zalegającymi płynami, dają widoczne efekty w kosmetyce ciała, a także wspomagają odchudzanie i modelowanie sylwetki. Regularnie stosowane przez dłuższy okres czasu, wspierają rozwój całego systemu limfatycznego, w tym proces tworzenia się nowych, dobrze funkcjonujących naczyń obocznych.

Drenaż limfatyczny powinno się wykonywać w serii minimum sześciu zabiegów 3 razy w tygodniu, średnio co 2 dni. Tak częsta i dokładna manualna stymulacja pozwoli na rozbicie złogów limfy oraz usprawnienie przepływu płynów ustrojowych.

Zalety drenażu limfatycznego są bezdyskusyjne:

Jeżeli masz uczucie ciężkich nóg, pod skórą zatrzymuje Ci się woda, a Twój organizm nie radzi sobie z usuwaniem opuchnięć, drenaż limfatyczny jest zabiegiem właśnie dla Ciebie. Zwłaszcza w sezonie letnim, kiedy mamy uczucie obrzmienia, a temperatura sprawia, że naczynia krwionośne się rozszerzają, warto włączyć zabiegi drenujące do rutyny pielęgnacyjnej.

Zapraszam do skorzystania z zabiegów drenażu, nie zwlekaj i umów się na profesjonalny masaż.