Czy bańki chińskie działają na cellulit?

Z cellulitem męczy się 8 na 10 kobiet. Jest to powszechny problem natury estetycznej, z którym zmagają się kobiety w każdym wieku i o różnych sylwetkach. Wygląd skóry, na której występuje cellulit, przypomina skórkę pomarańczy. Nie dlatego, że jest pomarańczowego koloru, lecz przez to, że na jej powierzchni jest pełno nierówności, spowodowanych nierównomiernym rozłożeniem tkanki tłuszczowej.

Jedną z bardziej popularnych metod na cellulit są masaże chińskimi bańkami. Jest to sposób pochodzący ze starożytnej medycyny chińskiej. Choć masaż bańkami ma wiele lat, znajduje swoje zastosowanie do dziś w zabiegach kosmetycznych na ujędrnianie, modelowanie ciała, a także w walce z cellulitem.

Bańki na cellulit są szybkim i skutecznym sposobem na pozbycie się pomarańczowej skórki. Doskonale radzą sobie z wodnym i tłuszczowym cellulitem. Dzięki podciśnieniu, wywołanym przez zassanie skóry, bańki chińskie poprawiają krążenie krwi oraz limfy. Taki zabieg również ułatwia rozbijanie lipidów, co skutecznie przyspiesza proces lipolizy. Poza tym masaż bańka chińską na cellulit doskonale wspomaga proces usuwania toksyn i nadmiaru wody i sprawia, że skóra staje się bardziej napięta sprężysta i jędrna.

Masaż może być bolesny, szczególnie na początku kuracji bańkami chińskimi. Do tego mogą wystąpić zasinienia, które znikają po kilku dniach. Pierwsze efekty widać już po 5–6 zabiegach, lecz dla całkowitego i trwałego usunięcia cellulitu należy wykonać 2-3 serie po około 10–12 masaży bańkami chińskimi.

Bańki chińskie doskonale pobudzają krążenie krwi i płynów ustrojowych. Dzięki temu toksyny i inne zbędne substancje zostają wydalone z organizmu. Masaż bańkami zapewnia efekty, takie jak:

Chińskie bańki na cellulit są bardzo intensywną kuracją, dlatego nie każdy może je stosować. Przeciwwskazania dla wykonania takiego masażu to:

Jednym z efektów masażu bańkami chińskimi jest pobudzenie mikrokrążenia. Skóra po tak intensywnej stymulacji skutecznie będzie chłonąć składniki aktywne zawarte w kosmetyku, dlatego dobrze jest to jak najskuteczniej wykorzystać.
Dla zwiększenia efektów masażu bańkami chińskimi warto dodać krem na cellulit. Takie połączenie zwiększa szanse na całkowite zniwelowanie pomarańczowej skórki. Dobrze wtedy używać kremu, który swoim działaniem będzie przyspieszał spalanie tłuszczu, poprawi stan naczyń krwionośnych, pomoże oczyszczać skórę z toksyn i nadmiaru wody oraz będzie pielęgnował naskórek.

Opłaca się również zmienić swoje przyzwyczajenia żywieniowe, by utrwalić efekty kuracji antycellulitowej. Dobrze dobrana dieta pozwoli na utrzymanie optymalnej wagi ciała. Dlatego, że podczas trzymania diety redukowana jest tkanka tłuszczowa, która jest powodem cellulitu. Poza tym zdrowa dieta, bogata w potrzebne wartości odżywcze, wpływa na stan i kondycję skóry. Zwróć uwagę, by w Twoim jadłospisie znalazły się lekkostrawne produkty, bogate w witaminy, mikro i makroelementy. Zaleca się jedzenie:

To bardzo dobre źródła błonnika, kwasów omega 3 oraz witamin. Z kolei z diety należy wyeliminować bardzo słone produkty, przetworzoną chemicznie żywność, słodkie i gazowane napoje oraz fast foody. Te produkty dostarczają tak zwanych pustych kalorii, które przyczyniają się do rozrostu tkanki tłuszczowej. Sól natomiast zatrzymuje wodę w organizmie, co nie pomaga w likwidacji pomarańczowej skórki.

Wysiłek fizyczny jest niezbędny do redukcji tkanki tłuszczowej. Dzięki niemu można spalić ogromne ilości kalorii. Również do masażów bańkami chińskimi warto dodać aktywność fizyczną, która dodatkowo pobudzi układ krwionośny i limfatyczny.

Zaleca się:

Wskazane jest, by ćwiczyć minimum 3 razy w tygodniu po około 45 minut. Poza tym warto dołączyć do tych aktywności ćwiczenia siłowe, które wzmocnią dane partie mięśniowe. Wzmocnione mięśnie zwiększą swoją objętość, przez co skóra staje się bardziej napięta i jędrna.