Klasyczny masaż twarzy

Klasyczny masaż twarzy staje się coraz popularniejszym zabiegiem, z którego korzysta coraz więcej osób na całym świecie. Pomaga on znacznie poprawić kondycję skóry twarzy i redukuje zmarszczki. To również świetny sposób na wypoczęcie, osiągnięcie relaksu i regeneracji całego ciała. Pozwala zredukować napięcia mięśniowe, a także poprawić krążenie wspierając w ten sposób układ krwionośny i limfatyczny. Jego kompleksowe działanie sprawia, że zyskuje coraz większą popularność i renomę na całym świecie.

Na czym polega klasyczny masaż twarzy?

Masaż twarzy w wersji klasycznej w dużym uproszczeniu polega na odpowiednich ruchach i zastosowaniu dedykowanych do danej skóry kosmetyków, które mają odmłodzić, zregenerować i odświeżyć twarz. Ponadto zabieg ten pozwala wprawić osobę masowaną w stan odprężenia i relaksu i niweluje objawy stresu, zmęczenia i obniżonego samopoczucia. Całość pozwala również w prosty i skuteczny sposób odbudować strukturę skóry twarzy, która będzie wyglądać młodo, zdrowo i pięknie.

W jaki sposób przeprowadzany jest klasyczny masaż twarzy?

Klasyczny masaż twarzy rozpoczyna się demakijażu i oczyszczenie twarzy, w celu pełnego przygotowania osoby masowanej do zabiegu. Następnie przeprowadzany jest masaż, który składa się z połączenia kilku technik i przy zastosowaniu dedykowanych dla Klienta kosmetyków. Masowane jest kolejno czoło, okolice oczu, policzki, broda, szyja, kark oraz dekolt. Całość skupia się na regeneracji i stymulacji skóry twarzy, aby poprawić jej krążenie i układ limfatyczny. Dzięki zastosowaniu rozmaitych technik oraz odpowiednich środków kosmetycznych można poczuć głęboki relaks i odprężenie, które zapadnie w pamięci na długo. 

Jakie efekty daje klasyczny masaż twarzy?

Efekty klasycznego masażu twarzy potrafią być naprawdę spektakularne i widoczne już po pierwszym zabiegu. Przede wszystkim pobudzona jest skóra twarzy, zarówno na jej powierzchni, jak i jej głębsze warstwy. Mięśnie, które na co dzień są narażone na duże obciążenie i pracę, stają się rozluźnione, bardziej elastyczne i zrelaksowane. Masaż twarzy stymuluje produkcję elastyny i kolagenu, dzięki czemu skóra staje się bardziej odmłodzona i jędrniejsza. Zabieg ten w znacznym stopniu poprawia owalny kształt twarzy i przywraca jej naturalny koloryt. Zmarszczki ulegają wygładzeniu, a wszelkie nierówności są niwelowane, szczególnie przy regularnym korzystaniu z zabiegu. Klasyczny masaż twarzy pobudza również układ limfatyczny, redukując w ten sposób cienie i worki pod oczami oraz opuchliznę czy obrzęki na twarzy. Poprawie ulega również stan i kondycja naskórka, a sama skóra staje się mniej podatna na toksyny oraz oznaki starzenia się. 

Przeciwskazania do masażu twarzy.

Mimo, że zabieg jest bezpieczny i ma liczne zalety to jednak nie wszyscy powinni się mu poddawać. Masaż mięśni twarzy odradzany jest kobietom w ciąży oraz osobom chorym na choroby nowotworowe, zakrzepicę żył, miażdżycę i opryszczkę. Przeciwwskazaniem do masażu twarzy są również powiększone węzły chłonne, ropne migdały i stany zapalne jamy ustnej. Masażu nie powinno wykonywać się na skórze trądzikowej.